Sausio 30 d. asociacija „Žalieji velniai“ įgyvendindami projektą „Žinok viską Kaišiadoryse“ startavo su pirmuoju informaciniu renginiu – savanorystės diena „Leisk sau veikti“. Džiaugiamės, kad šis projektas sudomino 24 gyventojus, kurių amžius ganėtinai platus – nuo 14 iki 43 m. Pastebima, kad šis projektas kiek kitoks nei dauguma. Juo siekiama ne tik skatinti savanorystę, bet ir atkreipti dėmesį į negalią turinčius asmenis.

Finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis

Kaip teigė renginio dalyvė Jurgita „Man labai gaila, kad visas veiksmas vyksta kažkur centre. Kaišiadorys mažas miestelis, kuriame neišugdytas žmonių požiūris, vyrauja nusistatymas prieš pagalbą, tai labai liūdina. <…> žinau, kad kaime, kuriame gyvenu yra ir jaunimo ir senų žmonių, kurie norėtų pagalbos, bet jie jos nepriims, todėl juos reikia paruošti, kad ateityje iki jų ateitų ta informacija, supratimas, kad jiems kažkas gali padėti, tapti jų draugais.“.

Savanoriauti galima bet kada, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtum. Projektas „Žinok viską Kaišiadoryse“ savanorių bei dalyvių amžiaus, taip pat, neriboja. „Leisti sau veikti yra labai sudėtingas dalykas ypatingai kai esi nebe tas, kuriam reikia 0,25 stojamojo balo ar tas, kuris turi daug laisvo laiko ir neturi šeimos, bet supratau (jau kiek anksčiau supratau), kad galima bet kuriame amžiuje leisti sau veikti ir leisti sau tobulėti“ mintimis dalinosi renginio dalyvė Jurgita.

Renginio moderatorius, lektorius Nerijus Ramanauskas ne tik dalinosi patirtimi, teorinėmis žiniomis, bet ir priminė, kad nepatekus į projekto „Žinok viską Kaišiadoryse“ savanorių gretas Kaišiadoryse yra galimybė savanoriauti ir kitose organizacijose. Kaip teigė Nerijus „<…> aš pats kaip globos centro atstovas irgi mielai priimčiau savanorius, kurie galėtų ir norėtų praleisti šiek tiek laiko su globojamais paaugliais, kurie yra įvairiose Lietuvos, Kaišiadorių rajono vietose. Kaimo teritorijose net labiau reikia žmonių, kurie galėtų bent valandą per savaitę skirti jiems. Jeigu būtų susidomėjusių galiu suteikti informaciją el. paštu ramanauskas.nerijus@gmail.com. Labai tikiuosi, kad daugelis atras save ir įgyvendins svarbius ir naudingus darbus.“.

Lektorius Nerijus Ramanauskas

Informaciniame savanorių dienos renginyje patirtimi dalinosi Vilniaus universiteto psichologijos bakalauro ketvirtakursė, priklausanti studentų ateitininkų sąjungai, šiuo metu savanoriaujanti Carito vaikų dienos centre „Vilties angelas“ bei Ateitininkų federacijos sekretoriate Eglė Raicevičiūtė. Nors Eglė minėjo, kad pati savanorystę atrado mokykloje, tačiau teigė, kad „Kai kurie žmonės atranda save vyresniame amžiuje, todėl kiekvienas turėtų nevaržyti savęs ir priimti iššūkius, išdrįsti pasakyti TAIP“.

Savanorystės patirtimi dalijasi Eglė

Dėkojame Nerijui, Eglei ir visiems dalyviams, kurie pasiryžo žengti pirmąjį žingsnį ir dalyvavo informaciniame savanorystės dienos renginyje „Leisk sau veikti“. Tikime, kad kiekvienas pasisėmė idėjų, noro veikti. Džiaugiamės ir viliamės, jog ne vienas renginio dalyvis jautėsi, kaip ir renginio dalyvė Ieva, kuri sakė “<…>„ jaučiuosi įgalinta veikti, nes užsidegimo ir akyse kibirkštėlių turiu ir svarbiausia motyvacijos. Palinkėsiu visiems turėti motyvacijos ir, kad šie mokymai nepasibaigtų tik išklausymu ir susižavėjimu visais kitais, tiesiog reikia veikti.“

Projekto organizatoriai asociacija „Žalieji velniai“.
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis

Ketegorijos: Naujienos

Pakeisti dydį