Neįgaliesiems, ypač turintiems fizinę negalią, kelionės dažnai reikalauja didesnio pasiruošimo, atidaus susidomėjimo vietomis, kurias norima aplankyti. Taigi norime pagelbėti ir šiame straipsnyje aprašyti kelias patogias ir vertas dėmesio Kaišiadorių miesto bei rajono vietas.

Nors susisiekimas su Kaišiadorimis iš didžiausių Lietuvos miestų atrodo geras, neįgaliesiems patogumo nėra daug – traukiniai nepasiekiami dėl tilto iki perono, tarpmiestiniai autobusai vis dar pritaikyti keleiviams negalintiems lipti laiptais. Jei tai kliūtis, belieka vienintelis kelionės būdas – automobiliu. Kaišiadoryse važinėja ne vienas taksi, pavėžėjimo paslaugas teikiantys automobiliai. Atvykstant su savo automobiliu, miestelyje yra nemažai patogių parkavimo aikštelių.

Pagrindinis Kaišiadorių traukos centras – neseniai atnaujintas Algirdo Brazausko vardu pavadintas parkas miesto centre. Takeliai lygūs, kalniukų beveik nėra, galima pasigėrėti fontanais, gamta. Takeliai veda iki Lomenos upės, lauko treniruoklių, tad čia galima rasti ne vieną suolelį ramiam poilsiui.

Šalia parko yra jau seniai veikiantis restoranas Toskana. Į jį patekti judant neįgaliojo vežimėliu kliūčių beveik nėra. Vasaros metu galima pasėdėti lauko terasoje.

Netoli parko, prie Kaišiadorių rajono savivaldybės, yra ir pagrindinė miesto aikštė, kuriai suteiktas Palaimintojo Teofiliaus Matulionio pavadinimas. Joje pasibūti vilioja vakarais šviečiantis fontanas. Šalia ir Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra. Norint aplankyti bažnyčią, pagrindiniame įėjime yra laiptų, tačiau galima naudotis kitu, kairėje pusėje, esančiu įėjimu. Deja, durys dvigubos ir jas atsidaryti reikalinga pagalba.

Grįžtant prie gamtos, įvažiuojant į miestelį galima išvysti du tvenkinius: Girelės I ir Girelės II tvenkinius. Vienoje pusėje yra sporto aikštynas, paplūdimys, restoranas Dūzgynės, aplink ežerą atnaujintas takas, kitoje – Girelės pažintinis takas įrengtas Žiežmarių girininkijoje, tad čia esant būsite apsupti gamtos. Juos aplankyti tikrai verta.

Kaišiadorių rajone taip pat yra žavių vietų. Važiuojant link Gudienos parko galite pastebėti Kaišiadorių dvaro sodybos fragmentus, kuris šiuo metu yra privatus. Parke, poilsiavietėje galima ramiai pabūti, viskas atrodo patogu.

Jau kiek toliau nuo Kaišiadorių, patogių lankytinų vietų taip pat netrūksta: kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškė Guronyse, Žaslių ežerai ir žinoma Rumšiškių liaudies buities muziejus (jame tikriausiai bus nelabai įmanoma pakliūti į daugumos pastatų vidų, tačiau lauke judėti yra patogu).

Taigi, kviečiame apsilankyti!

Projekto dalyvė Vilma

Ketegorijos: Naujienos

Pakeisti dydį